Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Światowy Dzień Zdrowia

W grupie Motylków, Jeżyków i Wiewiórek, z okazji Światowego Dnia Zdrowia pojawił się niezwyczajny gość…. doktor Bożenka, emerytowany lekarz anestezjolog oraz czynnie pracujący w Centrum Krwiodawstwa w Ostrowcu Św., a prywatnie wspaniała babcia 5 – letniej Hani. Tematem przewodnim naszego spotkania i warsztatów było zdrowie, zdrowy styl życia i przede wszystkim zdrowe nawyki żywieniowe, tak bardzo istotne w młodym wieku. Dzieci poznawały co dają człowiekowi witaminy “schowane” w artykułach żywnościowych, oraz inne czynniki wpływające na zdrowy styl życia, jak ruch, sen, itd. Jak na wizytę lekarską przystało, pani doktor przyniosła akcesoria związane z wykonywanym zawodem, np. stetoskop, ciśnieniomierz, bandaże, strzykawki. Dzieci badały swoich kolegów, a przy delikatnych ranach ( pojawiających się za pomocą czerwonego mazaka) zostały dokładnie opatrzone za pomocą plasterków i bandaży. W międzyczasie dla “rozruszania zastanych kosteczek “zaśpiewały wspólnie piosenkę o zdrowym jedzeniu. Na koniec odbyły się nawet indywidualne konsultacje lekarskie małych pacjentów. To było naprawdę owocne i interesujące spotkanie.

Skip to content