Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Projekt edukacyjny “Nasz eko – ogródek”

Tak to się zaczęło…
Każda grupa w swojej sali wzbogaciła kącik przyrodniczy o pierwsze wiosenne uprawy. W ten sposób nasze przedszkolaki rozpoczęły pierwsze działania w ramach projektu „Nasz eko – ogródek”. Wśród wysianych warzyw pojawiły się szczypiorek, pietruszka, rzodkiewka, czosnek, koperek, które jak podrosną trafią do skrzynek w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki teraz będą pielęgnowały i obserwowały czy i kiedy wyrosną z ziarenek i sadzonek roślinki, jak będą wyglądały i czym będą się różnić. W przyszłości zebrane plony zostaną wykorzystane podczas zajęć kulinarnych. To dopiero początek ekologiczno-przyrodniczej przygodny naszych przedszkolaków w ramach projektu „Nasz eko – ogródek”.

Skip to content