Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Przedszkolaki z PP nr 19 świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

W dniu 20.11.2019r. dzieci z PP nr 19 wzięły udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.  W tym roku przypada wyjątkowa – 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Do akcji przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego dnia wiele zajęć edukacyjnych, np. zajęcia z tablicą multimedialną, zajęcia plastyczne, muzyczne, pogadanki. Dominował w tym dniu kolor niebieski (kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na świecie).

20191120_092110

Skip to content