Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Święto Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony był w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców,   a już od drzwi witał je duży, sympatyczny miś.Najpierw w każdej grupie naszego przedszkola odbyła się prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci, a następnie wspólna zabawa z misiami – dla grup I-IV przygotowana    i przeprowadzona przez p. Bożenkę Czemierys, a dla grup V-VIII przez p. Agnieszkę Krawczyk. Zabawom towarzyszyło hasło:„Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło.”Dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenki i wiersze o misiu, specjalnie przygotowane na tę  okazję. Brały udział w różnych konkursach, tj. chodzenie po linie z misiem na rękach,  wyjadanie miodku, łączenie w pary dwóch takich samych misiów. Następnie obejrzały prezentację multimedialną pt. „Misie znane i nieznane” (bohaterowie bajek i żyjące      w przyrodzie). Było  też  zadanie  dla  nauczycieli –  rysowanie  misia  z   zawiązanymi  oczami. Wszystkie panie poradziły sobie znakomicie, a śmiechu i wrażeń było przy tym co niemiara. Największą  atrakcją  okazał  się  jednak  Pluszowy  Miś,  który  osobiście odwiedził  nasze przedszkole, by bawić się wspólnie z dziećmi. Nie zapomniał również   o prezentach dla naszych milusińskich.Przeprowadzone zabawy i konkursy dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości, wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych, dotykowych oraz niezapomnianych przeżyć.Przypomniano dzieciom o konieczności poszanowania zabawek. Stworzono różnorodne sytuacje edukacyjne służące rozwojowi mowy, wyobraźni i sprawności motorycznej.Po wspólnych zabawach i misiowych zadaniach dzieci w swoich oddziałach kolorowały swojego ulubionego misia.W ramach obchodu Dnia Pluszowego Misia w holu przedszkola została zorganizowana wystawa  prac plastycznych dzieci nt. „Miś”.Okazało się, że we współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych, maskotka pluszowego misia jest dla każdego dziecka nadal atrakcyjna. To najlepszy przyjaciel dzieci     i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. I to nas bardzo cieszy, bo„ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

2

 

Skip to content