Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie z panią bibliotekarką

W piątek 19 listopada dzieci 3 – letnie z oddziału I i II odwiedziła p. Ania – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci w ciszy i skupieniu wysłuchały, czytanej przez panią bibliotekarkę książki pt. „Gruffalo”. Przedszkolaki mogły aktywnie włączyć się w czytanie książki. Przedstawiały jej treść, przypinając sylwetki bohaterów na specjalnie przygotowanym tle. We wspólne czytanie w tym dniu włączyła się także dyrektor naszego przedszkola p. Aneta Stachurska, która przeczytała dzieciom wiersz J. Brzechwy pt. „Samochwała”. Podczas spotkania dzieci poznały również zawód bibliotekarza oraz dowiedziały się, w jaki sposób mogą wypożyczyć książkę. Dzieci mogły obejrzeć inne książki przyniesione przez gościa do naszego przedszkola,. Pani Ania zachęcała dzieci do włączenia się w akcję „Mała Książka Wielki Człowiek” realizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną, która ma na celu rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyły w spotkaniu. Z pewnością w najbliższym czasie odwiedzą ze swoim rodzicami panią Anię w bibliotece.

Więcej zdjęć ze spotkania dostępnych na naszym Facebook’u.

Skip to content