Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta “Jeżyków” w piekarni

W dniu 26.09.2018r. dzieci 6-letnie z oddz. VII „JEŻYKI” wraz z wychowawcą  p. Bożenką, p. Renatką, p. Sylwią i p. Halinką wybrały się na wycieczkę do Piekarni          ,,Skalski”. Dzieci zostały przywitane przez Panią przewodnik, która oprowadziła wszystkich po zakładzie i w ciekawy sposób opowiedziała o kolejnych etapach produkcji pieczywa  i wyrobów cukierniczych. Przedszkolaki zwiedziły najważniejsze pomieszczenia piekarni: ciastownię, magazyn na mąkę i ziarno oraz garownię. Zobaczyły ogromne misy i maszyny do wyrobu zakwasu, ciasta i bułek. W pomieszczeniach, w których robiło się wypieki rozchodziły się przepiękne zapachy. Na powitanie wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane przepysznymi eklerkami. Dużą atrakcją dla nich była łopata do wkładania  i wyciągania chleba z wielkiego pieca. Przez chwilę dzieci były twórcami własnych wypieków, każde z nich próbowało wykonać z ciasta swojego precla. Następnie uczestnicy wycieczki brali udział w procesie wyrobu tortu, który na koniec wspólnie ozdobili. Wykonany tort dzieci otrzymały w prezencie wraz z przepysznymi pączkami.        Zadowolone i pełne wrażeń wróciły autobusem do przedszkola. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci poznały ciężką pracę piekarza. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i na pewno każdy długo jeszcze będzie ją wspominać.Serdecznie dziękujemy Prezesowi Piekarni „Skalski” Panu Grzegorzowi Skalskiemu  i wszystkim Pracownikom za możliwość zwiedzenia piekarni, wzbogacenie naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa oraz za miłą i serdeczną atmosferę.

100_5127_Easy-Resize.com

Skip to content